ОЛЕКСАНДР СПАРИНСЬКИЙ - 
... композитор, автор музики до 55 театральних вистав, п'яти мюзиклів, оперети, фолк-опери, 37 фільмів, 154 естрадних, дитячих, хорових пісень, ораторій, 196 характерних інструментальних п`єс; музикознавець, - автор 74 статей, радіо, теле-програм; продюсер провідних українських колективів та виконавців -

Зрозуміло, зріст відбувався послідовно: якщо пісні, інструментальні п`єси характерні для раннього періоду - 1979 -1987 рр., то створення музики до мульт-кіно-фільмів, спектаклів, телевистав, мюзиклів - більших форм - то вже набуття 1988 - 2000 років. 
Неабияким кроком до усвідомлення свого місця на цьому світі стали мої відвідини закордону: від 1990 року - Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, до 1996 - Австралії. Залишитись було пусте: адже моя тодішня мова не дозволяла запевнити геть усіх в своїй винятковості!
Тож характер спілкування від першого до останнього візиту пов`язаний з мешканцями діаспори. Практична відсутність інформації щодо мистецького побутування на Батьківщині в ті роки (90-і), і до сьогодні, коли лише "краплини" новин потрапляють на далекі терени, - це те, що вже двадцятий рік я намагаюсь у свій спосіб покращати. От і залишаюсь жити вдома, а їжджу в гості...
Авторські, мистецькі зустрічі, відео звіти, організація концертів українських виконавців, публікації в тамтешній пресі - такий спектр мого просвітництва серед земляків за кордоном. Тим приємніше, що одна з моїх робіт - "державницький" компакт-диск "На землі ми - велика Родина!", розповсюджений Міністерством Закордонних справ по всіх амбасадах України в світі відтепер презентує наше мистецтво через творчість Олександра Спаринського!
...Напевно, заглибленістю до коренів національної музики, відтворенню і адаптації українських традиції в сучасній музичній драматургії - я завдячую їм, діаспорчанам. Відірвані від рідної землі, своїм внутрішнім генетичним досвідом, саме вони навчили мене плекати мову і культуру, шанувати народну музику, усвідомлювати себе українцем, за що я їм глибоко вдячний. 
...Хочу сподіватись, моя сьогоднішня мистецька, і, власне, композиторська діяльність, що репрезентована в Україні, в Діаспорі і в світі - є скромною часткою повернення того боргу моїм друзям, землякам і просто людям...Папа Римський, приміром, отримавши мій диск "Різдво Христове 2000", настільки захопився нашою країною, що приїхав сюди... А от коли дружина - Тетяна подарувала мого, першого в Україні дитячого компакт-диску пані Клінтон, коли та відвідувала пологовий будинок, де невдовзі народилась донька, Анна, - перша леді Америки зніяковіла, отримуючи презент, не позначений в протоколі...
...Добре що доньки, Анна та Марія ростуть поза стереотипів! Не боїмося досконалості, кохані, нам не досягти її ніколи!..

To know more: phone/fax +380 (44) 253 9357 e-mail: asparinsky@gmail.com